
Allt eller inget
Romancedrottningen Simona Ahrnstedts NYA!
Lexia är copywriter på en reklambyrå och älskar sitt arbete. Men det är stökigt på jobbet. En ny ägare har tagit över, och ryktet säger att flera kan få sparken.
För att trösta sig själv sitter hon ensam i en bar och dricker alldeles för många färgglada drinkar. Plötsligt sitter han bredvid henne, den snyggaste man hon kan tänka sig. Och han ser henne, verkligen ser henne. Adam.
Adam är en hård man, känd för sin hänsynslösa stil. Nu är han i Stockholm för att ta över och rensa upp på en reklambyrå. Men kvinnan på barstolen intill väcker hans intresse. Kanske är hon precis den avkoppling han behöver innan han startar sitt nya jobb. Han gillar det han ser. I alla fall tills hon fyllekysser honom och sedan kräks på hans skor.
På måndag morgon möts de igen. Lexia och hennes nya chef: den hårdföre Adam Nylund, känd för sin hänsynslöshet ...
- {{info.Text}} {{info.Value}} {{info.Value}}